Udruga Tabula

S ciklusa Tabula Plena
Maribor - Izložba "V novi luči"
Više o izložbi pročitajte na ovim poveznicama: Recenzija 1, Recenzija 2, Recenzija 3, Recenzija 4

Izložbe Sofie Thorsen i Michaela Kienzera, Kunsthaus Graz

Kunsthaus Graz nije tek običan muzej niti isključivo umjetnički prostor, to je umjetničko biće koje nudi i prihvaća dijalog iz mnogih smjerova. Dobroćudni izvanzemljac, kako ga još nazivaju, diše i raste svakodnevno s posjetiteljima, znatiželjnicima i građanima Graza. Kombinacijom eksponirane arhitekture, neuobičajenog izložbenog konteksta i urbanog diksursa, Kunsthaus Graz postao je esencijalna sastavnica arhitektonskog, umjetničkog i filozofskog društvenog identiteta Graza. Obzirom da je lociran na privilegiranoj lokaciji, koja je i sama znak velike arhitektonske tradicije Graza, nezaobilazna je točka u gradu. Programski spektar Kunsthausa Graz usmjeren je na suvremenu i najnoviju umjetnost, počevši od 60-ih godina prošlog stoljeća. Postoje kulturnopovijesni razlozi koji su odredili upravo takvo vremensko pozicioniranje, a koji podrazumijevaju manifestacije kao što su „Gradačka škola“, Stadtpark Forum i Štajerske jeseni. Unatoč činjenici da Kunsthaus postoji od 2003.g. i da je još mlado zdanje, njegov je nastanak temeljen na bogatom umjetničko-kulturnom nasljeđu Graza i Austrije općenito. Otvorenje zanimljive 2012. godine u Kunsthausu počelo je samostalnom izložbom štajerskog umjetnika Michaea Kienzera i danske umjetnice Sofie Thorsen. Članice Udruge Tabula, Sonja Jeđud i Renata Tabula posjetile su spomenutu izložbu 02.ožujka 2012., zahvaljujući Univerzalnom muzeju Joanneum u sklopu kojeg djeluje i Kunsthaus Graz.

Detaljnije o izložbi pročitajte ovdje i ovdje.

Mladi na djelu - INFORMACIJA, MOTIVACIJA, AKCIJA - Medvednica 09.-11.11.2011.
O sastanku mladih pročitajte više ovdje i ovdje.

Halloween radionice

Crteži za natječaj "MEĐUNARODNA SLIKA DJETETA" Japan 2011.

Make a Free Website with Yola.