Udruga Tabula

 

REZULTATI PROVEDBE PROJEKTA „DISKRIMINACIJA JE ŽENSKOG RODA“

 

AKTIVNOSTI PROJEKTA:

Aktivnosti projekta „Diskriminacija je ženskog roda“ sastojale se od tri ključna dijela: pripremnog dijela, provedbenog dijela i post-projektnog dijela. Pripremni dio projekta provodio se od rujna do prosinca 2013. godine, dok su se provedbeni i post-projektni dijelovi provodili od 17. siječnja do 1. travnja 2014. Aktivnosti projekta uključivale su:

 

Radionice za volontere u koje su bili uključeni visokoobrazovane nezaposlene mlade osobe od 19 do 30 godina, a koji su svoj interes za volontiranjem na projektu iskazale na usmenoj promociji projekta te putem on-line ili telefonske prijave. Volontere se na radionicama pripremalo na neposredan rad s učenicima u školi, kao i na planiranje strateških aktivnosti projekta vezanih uz edukaciju učenika te na režiju, snimanje i montažu dokumentarnog filma projekta.  

 

Edukacije za učenike Poljoprivredne škole odvijale su se od 22.1.2014. do 28.3.2014. u dogovoru s ravnateljicom mr. sc. Maricom Berdik  i školskom pedagoginjom Sanjom Wagner, koje su ujedno bile i ključne osobe za pomoć u odabiru polaznika projekta iz Poljoprivredne škole u Zagrebu. Ukupno je na projektu sudjelovalo 46 učenika iz navedene škole, od čega 25 učenica  i 21 učenika između 17 i 18 godina starosti. Iako smo prvotno projekt namijenili samo djevojkama, procijenili smo da je projekt vrijedno predstaviti i mladićima, što automatski udvostručilo broj korisnika projekta.

 

S obzirom na činjenicu da predavačice projekta nismo mogli uskladiti s terminima koje smo imali od škole, odlučili smo predavačice snimiti te njihove intervjue uklopili u dokumentarni film koji prati projekt. Kada film bude do kraja montiran predstavit ćemo ga u Poljoprivrednoj školi i u javnosti.

PRIPREMNI DIO (rujan – prosinac):

  • izrada plana aktivnosti
  • komunikacija s predavačicama projekta
  • priprema prostora za provedbu projekta
  • uspostavljanje kontakta sa školom partnerom (Poljoprivredna škola, Zagreb)
  • predstavljanje projekta u javnosti
  • kupovina opreme i materijala potrebnih za provedbu projekta
  • tematski sastanci s predavačicama projekta
  • prikupljanje volonterskih prijava
  • priprema materijala za radionice
  • pripremni sastanci o filmskim aktivnostima projekta 
  • (autorice filmova: Nina Bjelajac i Dubravka Dubinko, kamera: Robert Tabula, intervju: Sonja Jeđud)

 

PROVEDBENI DIO (siječanj – ožujak):

  • radionice za volontere:  od 17.1. do 28.3.
  • teorijski dio: predstavljanje, uvodna predavanja, prezentacije, čitanje tekstova, radionice, ispunjavanje evaluacijskih listića na kraju svake radionice
  • praktični dio: kreativne radionice, rasprave i diskusije, izrade umnih mapa i zidnih novina, igre i vježbe, izražavanje putem glume
  • izrada brošure i snimanje filma (dodana vrijednost projekta): sažimanje praktičnog dijela projekta u brošuru- zidne novine, umne mape, korisne informacije, važni kontakti, zakonski okviri, zaključci, korisne informacije, snimanje i fotografiranje svake radionice i predavanja, editiranje i priprema materijala za filmove
  • izrada maskote proketa (autorica skulpture: Renata Tabula)

POST-PROJEKTNE AKTIVNOSTI (ožujak-kolovoz):

  • montaža i postprodukcija filmova
  • sažimanje evaluacijskih listića i ukupna evaluacija projekta
  • predstavljanje rezultata projekta u javnosti
  • predstavljanje brošure i filmova u javnosti
  • rad na održivosti projekta (prijave na nove natječaje, sponzorstva i sl.)
  • realizacija suradnje s novim ponuđenim partnerima i korisnicima

 

OSTVARENI CILJEVI:

  • 46 učenika s uspješno završenim programom
  • 10 educiranih volontera
  • izrađen radni materijal za brošuru: zidne novina i umne mape
  • izrađena maskota i logo projekta
  • snimljen foto, audio i video materijal za izradu dokumentarnih filmova
  • ostvarena medijska potpora projektu  prije i za vrijeme provedbe projekta
  • prikupljeni rezultati pojedinačnih evaluacija polaznica

SUDJELOVANJE KORISNIKA:

        Korisnici su imali priliku prisustvovati radionicama i predavanjima koji su se održavale u periodu od 22. siječnja do 28. ožujka  u Poljoprivrednoj školi  u Zagrebu. Korisnici su imali priliku:

  • čuti teorijska predavanja o diskriminaciji (ljudska prava, diskriminacija žena,  rodna osjetljivost, uloga žena u političkom i javnom životu, nasilje, prevencija nasija, zaštita žena, korisne informacije i kontakti),
  • sudjelovati u kreativnim radionicama koje uključivale verbalne, likovne, glumačke, audio-vizualne i ostale kreativne  metode rada (kreativne radionice, rasprave i diskusije , izrade umnih mapa i zidnih novina, igre i vježbe, izražavanje kroz glumu, snimanje i fotografiranje aktivnosti projekta, davanje izjava, izrada brošure, loga i maskote projekta)

Evaluacijski listići,  ali i neposredni komentari pokazuju da su korisnici iznimno zadovoljni ponuđenim sadržajima projekta i da je korist projekta višestruka. Osim naučenih novih znanja i stečenih vještina te otkrivenih spoznaja, korisnici su se međusobno povezali i ojačali svijest o potrebi promicanja nenasilnih oblika komunikacije u javnom i privatnom prostoru, kao  i zajedničku potrebu promicanja nediskriminacijske politike. Volonteri su stekli iskustvo u radu s učenicima i pokazali interes za buduće sudjelovanje na sličnom projektu.


EVALUACIJA PROVEDBE PROJEKTA

„Diskriminacija je ženskog roda“

 

Evaluacija je provedena nad 46 učenika četvrtih razreda Poljoprivredne škole u Zagrebu, od koji je 25 djevojaka i 21 mladić. U postupku evaluacije sudjelovali su svi učenici koji su aktivno participirali u projektu „Diskriminacija je ženskog roda“. Evaluacija se provodila putem evaluacijskih listića koji  su se sastojali od 5 pitanja (vidljivo na slici 1.). Pitanja su se odnosila na temu projekta, način izlaganja o temi, naučenom gradivu i njegovoj primjeni u životu, o budućem angažmanu i sadržajima koji su učenici usvojili kroz projekt.

Osim pismene evaluacije projekta, učenici su se i usmeno izjašnjavali o projektu, njegovim sadržajima, vodstvu, organizaciji, participaciji, budućoj suradnji  te očekivanim rezultatima projekta. Usmene izjave nisu sustavno praćene od svih sudionika, no za potrebe evaluacije zabilježili smo nekoliko, što će također biti predstavljeno unutar ove evaluacije.

                              I.              Analiza evaluacijskih listića:

 Rezultati analize evaluacijskih listića odnose se na svih pet pitanja postavljenih u evaluacijskom listiću, ali se načelno mogu podijeliti na tri ključna područja:

              1.       tema projekta,

              2.       znanje stečeno projektom,

              3.       interes za buduću participaciju.

 

1. Tema projekta

Vezano uz kriterij zanimljivosti tematike projekta (diskriminacija), od ukupno 46 ispitanih učenika njih 19 je odgovorilo da im je tema izrazito zanimljiva, njih 24 smatralo je da je tema zanimljiva, dok je troje učenika bilo mišljenja da im je tema nezanimljiva. U grafičkom prikazu Graf 1. vide se navedeni rezultati u postocima, dok su u tabličnom prikazu vidljivi i brojčani podaci i postoci.

Graf 1.

 

Tema projekta je:

Vrlo zanimljiva

Zanimljiva

Nezanimljiva

Brojčani pokazatelji

19

24

3

Postoci

41%

52%

7%

 

Prema prikazanima rezultatima može se zaključiti da je diskriminacija kao tema projekta zanimljiva i/ili vrlo zanimljiva za 93% učenika koji su sudjelovali u projektu. Sedam posto učenika temu smatra nezanimljivom. Prema ovim izrazito pozitivnim pokazateljima možemo reći da je tema projekta  „Diskriminacija je ženskog roda“ dobro i svrsishodno odabrana te s pravom namijenjena upravo učenicima srednje škole između 17 i 18 godina starosti.

 

Unutar usmenog izjašnjavanja o tematici učenicima je bilo postavljeno pitanje Jesi li ikad bio/bila svjedok diskriminacije (izravno ili neizravno) i jesi li ikad diskriminirao/la?.

Od ukupnog broja učenika (46) njih šest je odgovorilo da nemaju veze s diskriminacijom, da je nisu doživjeli nad sobom niti drugima te da nisu diskriminirali. Ostali učenici izjavili su da su se u životu susreli, izravno ili neizravno, s diskriminacijom i da su svjesno diskriminirali. Ovi rezultati pokazuju visoku stopu iskustva koje učenici imaju vezano uz diskriminaciju, bilo da su žrtve diskriminacije, svjedoci diskriminacije nad drugima ili su sami diskriminirali druge pojedince ili skupine ljudi. Tek mali postotak od 13% učenika tvrdi da nikad nisu doživjeli iskustva povezana s diskriminacijom, što je također jedan od indikativnih rezultata (vidi Graf 2.)koji ukazuju da je diskriminacija izrazito prisutna među mladima te da su je mnogi mladi svjesni.

 

Graf 2.


2. Način izlaganja o temi

Način izlaganja o temi mogao se vrednovati ocjenama: odlično, vrlo dobro, osrednje i loše. Od 46 sudionika projekta njih 27 je način izlaganja ocijenilo s odličnim, 12 vrlo dobrim, 4 osrednjim i 3 lošim. Postoci i pregledni brojčani prikazi vidljivi su u tablici i Grafu 3. 

Graf 3.

 

Način izlaganja o temi  je:

Odlično

Vrlo dobro

Osrednje

Loše

Brojčani pokazatelji

27

12

4

3

Postoci

59%

26%

9%

6%

 

Prema prikazanim rezultatima može se zaključiti da je gotovo 60% učenika ocijenilo predavanje s najboljom ocjenom, dok je ukupan postotak dviju najviših ocjena od 85% na prikazanom uzorku pokazatelj izvrsno primljenog predavanja. Uz 9% učenika koji su dali osrednju ocjenu te 6% učenika koji su predavanje ocijenili lošim, jasno je da se radi o uspješno prezentiranom i kvalitetno vođenom predavanju koje je dotaknulo gotovo sve učenike koji su prisustvovali.

 

3. Primjenjivost naučenog gradiva projekta

Učenike smo pitali smatraju li da će im stečeno znanje na projektu biti od koristi u budućnosti. 36 učenika (78%) smatralo je da će znanje korisno upotrijebiti u životu, dok jedan učenik nije vidio primjenjivost naučenog gradiva. Devet učenika ( 19%) izjasnilo se sa ne znam. Jasniji prikaz vidljiv je u Grafu 4.

 

Graf 4.

Kod pitanja koje pretpostavlja budući angažman i korist od predavanja, a kroz prizmu mišljenja samih učenika, postotak pozitivnih odgovora od 78% ukazuje na uspješno proveden edukativni ciklus, koji je učenicima  omogućio da i u budućnosti mogu primijeniti naučena znanja i vještine. Devet učenika  (19%) odgovorilo je da ne zna koliko će i kako naučeno gradivo i vještine biti primjenjivo, a samo je jedan učenik zaključio da neće imati koristi od naučenog. Rezultati analize primjenjivosti naučenih znanja i vještina ukazuju i na činjenicu da je rad s učenicima na temu diskriminacije bio koristan i da će imati svoju primjenjivosti i u budućnosti.

 

4. Buduće sudjelovanju na sličnim projektima

Učenike smo pitali  bi li voljeli u budućnosti sudjelovati na projektu sa sličnom tematikom. Od ukupno 46 ispitanih sudionika projekta, njih 36 odgovorilo je potvrdno, dok je 10 odgovorilo niječno.

Graf 5.


S obzirom na činjenicu da je 78% učenika odgovorilo da bi i u budućnosti sudjelovalo na projektima slične tematike, može se zaključiti da je održivost projekta osigurana u vidu zainteresiranost velikog postotka učenika koji su sudjelovali na ovome projektu.

 

5. Naučeno gradivo

Kroz evaluacijske listiće zamolili smo učenike da napišu što su naučili kroz edukaciju o diskriminaciji.  Velik broj odgovora odnosio se negativne posljedice diskriminacije (19), dio odgovora bio je usmjeren na negativan karakter diskriminacije (12), dio odgovora se odnosio na zaustavljanje diskriminacije (5), a dio na to kome se potrebno obratiti u slučaju diskriminacije (8), jedan učenik je odgovorio da nije naučio ništa, a jedan je listić na petom pitanju ostao neispunjen.

 


Odgovaranjem na zadnje pitanje na evaluacijskom listiću, učenici su trebali navesti što su naučili kroz ovaj edukativni proces. Veliki postotak učenika  (98%) odgovorio je da su naučili nešto novo diskriminaciji. Konkretno, očitovali su se da su stekli nove spoznaje:

·         o posljedicama diskriminacije (41%)

·         o  karakteristikama diskriminacije (26%)

·         o borbi protiv diskriminacije (17%)

·         o zaustavljanju diskriminacije (11%)

Ovi rezultati ukazuju na zabrinjavajuće nizak prag konkretnog znanja vezanog uz karakteristike i posljedice diskriminacije, ali i kako se boriti protiv diskriminacije te na koji je način zaustaviti diskriminaciju. Unatoč činjenici da se većina učenika srela s diskriminacijom, njihova razina predznanja i temeljnog znanja pokazala se niskom i/ili nedovoljno razvijenom što je indikator da je i nadalje potrebno sustavno educirati djecu i mlade ljude o toj temi.

 

Evaluaciju proveli: Sonja Jeđud  i Robert Tabula 

 

 

U Zagrebu, 2.travnja 2014.

  
"DISKRIMINACIJA JE ŽENSKOG RODA"

Trajanje projekta: 18. siječnja - 29. ožujka 2014.(svake subote od 16:00-18:00)
Broj predavanja/radionica: 10 predavanja + završna predstava
Lokacija: Mjesni odbor "Ivan Mažuranić", Vrpoljska 10 - Dubrava, Zagreb
Broj korisnica projekta: 20 (od 15 do 18 godina)
Način prijave: on-line prijava
Rok za prijavu: 25.studenog - 20.prosinca 2013.
Rok za objavu odabranih polaznica: 23. prosinca 2013. (na web stranicama udruge)
Projekt financiraju: Grad Zagreb i Udruga Tabula
Voditeljica i autorica projekta: Sonja Jeđud

O projektu:

Projekt je namijenjen za dvadesetak djevojaka u dobi od 15 do 18 godina s područja Grada Zagreba. Sudjelovanje na projektu je besplatno. Voditeljica i autorica projekta je profesorica filozofije i dipl. lingvistkinja Sonja Jeđud, predsjednica Udruge Tabula, koja je svojim višegodišnjim aktivnim djelovanjem u nevladinom sektoru stekla iskustvo, kompetencije, potvrde i diplome u području promicanja ljudskih prava (poglavito ženskih ljudskih prava), nenasilnih oblika komunikacije, borbe protiv nasilja diskriminacije, stigmatizacije i marginalizacije u društvu. Projekt  sufinancira Grad Zagreb sredstvima koja su nam  odobrena u sklopu Javnog natječaja za dodjelu financijskih potpora za sufinanciranje programa/projekata udruga mladih ili udruga za mlade Grada Zagreba za 2013. godinu.

Ciljevi projekta su promicanje prava ugroženih i marginaliziranih skupina, promicanje slobode govora i ženskih ljudskih prava, razvijanje kritičkog mišljenja i intelektualnog djelovanja u zajednici, poticanje aktivizma i dijaloga u zajednici, promicanje neformalnih oblika učenja,  osiguravanje alata i edukacije za (besplatan) pristup informacijama u zajednici, promicanje intelektualne djelatnosti mladih djevojaka, poticanje i promicanje volontiranja, ostvarivanje novih oblika suradnje sa sudionicima projekta i osnaživanje djevojaka za daljnji društveni angažman i aktivnu participaciju na osobnoj i društvenoj razini. Projekt je značajan jer podrazumijeva isključivo rad s djevojkama u izrazito fragilnoj životnoj dobi u kojoj su nasilje, diskriminacija, separacija, društvena izolacija i neravnopravnost samorazumljive, prešutne i nekritički prihvaćene u društvu. U tom je smislu promocija rodno ravnopravnih normi, zdravih životnih stilova i nenasilnog ponašanja mladih jedinstven oblik neformalne edukacije koji projekt „Diskriminacija je ženskog roda“ nudi. Rad s djevojkama na prepoznavanju diskriminacije, različitih vrsta nasilja i marginalizacije, kao i propitivanje položaja žene u društvu osigurava pružanje alata za prepoznavanje spomenutih kategorija i fenomena, čime se  dekonstruira dominantan diskurs koji je nametnut mladim djevojkama. Iz svih navedenih razloga mišljenja smo da je ovakav oblik edukacije izrazito važan i potreban.

Aktivnosti projekta temeljene su i zasnovane na ciljevima projekta „Diskriminacija je ženskog roda“, a sastoje se od teorijskih elemenata koji uz uvodna predavanja i čitanje tekstova na odabrane teme sadrže i gostovanja žena aktivnih u promicanju ljudskih prava u Republici Hrvatskoj. Uz svaku teorijsku aktivnost (aktivnost 1 u tablici) veže se praktičan dio (aktivnost 2 u tablici) unutar kojeg se provode kreativne radionice, rasprave, diskusije, izrade umnih mapa i zidnih novina, realiziraju se igre i vježbe, simulacije različitih situacija i prakticira se izražavanjem putem glumačkih tehnika i metoda. Treći dio aktivnosti odnosi se na izradu brošure koji će sažimati praktične dijelove projekta, uključujući  sažetke zidnih novina, umnih mapa, korisne informacije, važne kontakte i zakonske okvire s kojima će djevojke koje će sudjelovati na projektu biti upoznate. Brošura će se tiskati u nekoliko stotina primjeraka i svaka će djevojka imati priliku brošuru podijeliti u svojoj školi, susjedstvu, društvu i zajednici. Dodana vrijednost projektu jest i dokumentarni film koje će djevojke snimati za vrijeme projekta na istu temu.

Očekivani rezultati projekta:

  • do 20 djevojaka s uspješno završenim programom,
  • napravljena i tiskana brošura u dvije stotine primjeraka,
  • snimljen dokumentarni amaterski film,
  • aktivna participacija djevojaka u vlastitim zajednicama u vidu predstavljanja brošure, filma i promicanja ženskih prava,
  • medijska potpora i predstavljanje projekta javnosti za vrijeme i  nakon provedbe,
  • predstavljanje video uradaka s radionice na završnoj priredbi i/ili drugim predstavljanjima rada udruge u promicanju ženskih ljudskih prava, u borbi protiv diskriminacije i protiv nasilja nad ženama, kao i promicanje politike jednakih mogućnosti u društvu

Metode rada:

  • Vježbe i igre
  • Izrada zidnih novina,  umnih mapa i brošure
  • Diskusije, brainstorming, rad u malim grupama
  • Usmena izlaganja
  • Projekcija dokumentarnog filma i snimanje dokumentarnih isječaka
  • Kreativne aktivnosti: likovne vježbe, glumačke vježbe, režija

Prijava na projekt "Diskriminacija je ženskog roda"

Projekti na kojima radimo i u kojima sudjelujemo:

  • Diskriminacija je ženskog roda (2013.)
  • Darovi jezika- autorski projekt u suradnji s Udrugom Zamisli (2012.)
  • Ciklus Tabula Plena- autorski projekt  (2012.)
  • Obrazovni program  Akademije za politički razvoj  (2012.)
  • Osnovni trening za izgradnju mira (2012.)
  • Obrazovni program Centra za ženske studije Zagreb (2011./2012.)
  • Literarno-engleska radionica- suradnja s Udrugom Ingenium (2012.)
  • Svjetski dan darovitih učenika- suradnja s Udrugom Ingenium (11./12.)
  • Mladi na djelu: Informacija-aktivacija-akcija (2011.)
  • Hand in hand (2011.)

O PROJEKTIMA

1.   Autorski projekt "HAND IN HAND" dovršen je u kolovozu 2011. i predan na natječaj EU programa dodjele bespovratnih sredstava pod nazivom Uspostava podrške u socijalnom uključivanju i zapošljavanju socijalno ugroženih i marginaliziranih skupina. Partneri na projektu bili su: Pučko otvoreno učilište Knin, Pučko otvoreno učilište Split, Pučko otvoreno učilište Šibenik i Veleučilište u Varaždinu

2.       Autorski  projekt udruge je i ciklus jezično-kognitivnih radionica "JEZIČNI DVOGLED". Projekt je namijenjen učenicima osnovnih i srednjih škola  te obuhvaća upoznavanje s temeljnim lingvističkim pojmovima (jezik,slovo, riječ, rečenica, tekst, poredak riječi, gramatika, pragmatika), upoznavanje s književnim rodovima i vrstama kroz lirski, epski, i dramski i dramski pristup jeziku i jezičnoj djelatnosti, kao i pristup jeziku kroz diskurzivne književne oblike temeljene na koheziji  znanstvenog i književno-umjetničkom načina razmišljanja.

3.     Udruga  Tabula sudjeluje i u provođenju projekta Udruge Ingenium i UNESCO-a pod imenom „SVJETSKI DAN DAROVITIH UČENIKA“ . Podupiremo želju profesorice Nade Lukač-Vlajić  da UNESCO, kao organizacija Ujedinjenih naroda, specijalizirana za kulturu, znanost i prosvjetu, prihvati ideju o obilježavanju Svjetskog dana darovitih učenika, te da takvim danom proglasi 21. ožujka, prvi dan proljeća. Ideja o Svjetskom danu darovitih učenika u duhu je Konvencije UN-a o pravima djeteta i uklapa se u  UN-ov globalni pristup iskorjenjivanju siromaštva (ERIDICATING POVERTY). Letak s prvog sastanka udruga za nadarene nalazi se na dnu stranice.

4.    Mladi članovi Udruge Tabula sudjelovali su na projektu „MEĐUNARODNA SLIKA DJETETA“ čije smo radove poslali u Japan na natjecanje. Radove možete pogledati u našoj galeriji

5.       Udruga organizira gostujuća putopisna i stručna predavanja, kao i mnoge zanimljive tečajeve i kreativne radionice za najmlađe.

6. Udruga Tabula pokrenula je ciklus besplatnih predavanja/radionica za širu javnost pod imenom TABULA PLENA. Do realizacije projekta došlo je i zahvaljujući našim partnerima: Zagrebački centru za nezavisnu kulturu i mlade - POGON, predavačimai  članovi Udruge Tabula.

CILJEVI PROJEKTA:

  • Promicanje slobode govora
  • Razvijanje kritičkog mišljenja i intelektualnog djelovanja
  •  Poticanje aktivizma
  •  Poticanje dijaloga
  • Promicanje neformalnih oblika učenja
  • Osiguravanje besplatnog pristupa neformalnim oblicima učenja
  • Promicanje inkluzije i prava ugroženih i marginaliziranih skupina
  • Organizacija kreativnih radionica za djecu i mlade
  • Promicanje intelektualne djelatnosti mladih
  •  Poticanje i promicanje volontiranja

Ciklus se ostvarivao svakog četvrtka u periodu od 15. ožujka do 26. srpnja 2012.od (19:30 – 21:30h). Unutar projekta postojala su tri programska modula:

  1. Znanstveni četvrtak - predavanja o znanstvenim temama
  2. Kreativna soba - kreativne radionice
  3. Tabula tabulae femininum - predavanja i tribine o feminizmu

Predavanja i radioinice može držati svatko tko se prijavi. Za prijavu je obavezno ispuniti prijavni obrazac, koji se također može naći na stranicama udruge. Fleksibilni smo oko dogovora termina. Službeno vrijeme držanja predavanja/radionice dogovara se nakon inicijalne prijave. Svim predavačima omogućujemo besplatan prostor, tehničku podršku i stabilnu atmosferu u kojoj će predavati kao i besplatno oglašavanje aktivnosti.

Procjena uspješnosti projekta će se gledati kroz prizmu ostvarenog broja posjeta samim predavanjima, prijemljivosti svih prikazanoh i dobivenih materijala (filmovi, publikacije, aktivnosti na društvenim mrežama) na širu populaciju i konačni rezime posjetitelja i članova Udruge nakon završetka predavanja.Udruga planira dokumetirati, proširiti i nadograditi sve što će biti izrečeno i pokazano na ciklusu uz mogućnost naknadnog javnog prikazivanja zabilježenog materijala.

Voditelji projekta: Sonja Jeđud i Robert Tabula

Tehnički voditelj i organizator: Robert Tabula

Logistika: Renatica Tabula, Marija Jeđud, Željko Tabula

___LETAK 1.1._1_.pdf ___LETAK 1.1._1_.pdf
Size : 1623.709 Kb
Type : pdf
 
Make a Free Website with Yola.